Drevenice Zuberec

Opis areálu

Areál rekreačného zariadenia Drevenice Zuberec je situovaný na hranici územia TANAPu v rekreačnej zóne na okraji obce Zuberec v smere na lyžiarske stredisko Zverovka – Spálená ( cca 7 km ) , resp: v smere na Múzeum oravskej dediny.

Tvorí ho 6 dreveníc postavených oravskými majstrami v štýle oravskej architektúry so zachovaním jej tradičných prvkov . Drevenice sú v rámci možností pozemku usporiadané nepravidelne so zámerom vyhnúť sa uniformite a vytvoriť esteticky pôsobivý celok . V centrálnej časti areálu je vybudované jazierko, v zadnej časti je otvorené ohnisko s posedením.

Na ubytovanie hostí slúži 5 dreveníc, v ktorých je k dispozícii 9 apartmánov po 5 lôžok s možnosťou 1 prístelky. Celková ubytovacia kapacita je 45 lôžok, s použitím prísteliek maximálne 54 lôžok.

V prvej drevenici pri vstupe do areálu je recepcia, na prízemí je hosťom k dispozícii spoločenská miestnosť, vhodná na spoločné posedenie v širšom kruhu, ale tiež na usporiadanie konferencií, školení, prípadne osláv a zábavy. V spoločenskej miestnosti je kompletne zariadená kuchyňa s barovým pultom, TV s domácim kinom a dominantou miestnosti je krb na drevo s lavicami na sedenie.

V celom areáli je dostupné Wi-FI pripojenieparkovacie miesta sú pri vstupe do areálu.